Kare Kara Lojistik- Logo

Antrepo

Rekabetçi Fiyatlar

Ambarlı Antrepo

Size Özel Çözümler

Güvenli Depolama

Bilgi için

Detaylı bilgi için bize ulaşın

Telefon

0(212) 876 03 58

Email

info@karekara.com

Hakkımızda- Kare Kara Lojistik- Banner
Antrepo Hizmeti Kare Kara Antrepo
Ambarlı Gümrüğüne Bağlı Antrepo

Antrepo, ürünlerin gümrük işlemleri tamamlanana kadar geçici olarak depolanması anlamına gelir. Bu hizmet, ürünlerin işlemleri tamamlanana kadar en uygun koşullarda muhafaza edilmesini sağlar. Ürünler, belirlenmiş bir depolama alanına yerleştirilir ve gümrük işlemleri tamamlandığında taşımacılık işlemi gerçekleştirilir.

Uluslararası taşımacılıkta, gümrük işlemlerinin tamamlanabilmesi için belirli bir süreye ihtiyaç duyulur. Ancak, her bir taşıma işlemi için sabit ve belirlenmiş bir süre yoktur ve işlemler farklı seyirler gösterebilir. Bu süreç boyunca, ürünlerin doğru koşullarda saklanması ve korunması çok önemlidir. İşte bu noktada, bu hizmetimiz devreye girerek ürünlerin doğru muhafazası sağlanır.

Antrepo Nedir?

Antrepoda, ürünlerin doğru muhafazası için çok önemlidir. Bu hizmet, ürünlerin taşıma sırasında herhangi bir zarar görmeden gümrük işlemlerinin tamamlanmasına yardımcı olur. Bu nedenle, uluslararası taşımacılıkta antrepo hizmetleri büyük önem taşır ve işlemlerini tamamlayacak olan herkesin bu hizmeti kullanması tavsiye edilir.

Kare Kara Logistics firması olarak bizler 7/24 güvenliğini sağlamış olduğumuz antrepolarımız ile dış ticaret hizmetlerine katkı sağlıyoruz. Dünya standartlarında bir tasarıma ve özelliğe sahip olan antrepo yapılarımız gümrük bölgelerine yakın konumlandırılmış merkezlerden oluşuyor. 

Bu şartların başında öncelikli olarak bu hizmetimizi sunduğumuz firmalara depolarımız içerisinde bulunan ürünlerin en iyi düzeyde saklanabilmesi ve muhafaza edilebilmesi için güvenlik önlemleri ile birlikte hijyenik koşulların sağlanmasını yer alıyor. 

Kare Kara Logistics bünyemizde bulunan depolarımız depreme dayanıklı bir imar planı doğrultusunda inşa edilmiş yapılardır. Bununla birlikte depolarımızda düzenli olarak böcek, haşere ve kemirgenlerde karşı kontrol tedbirleri maksimum düzeyde alınıyor.

Her biri 7/24 güvenlik önlemleri en üst düzeyde seyredecek şekilde hizmet veriyor.  Kalite sistemleri doğrultusunda yönetilen tüm depolarımız faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli donanımlara sahiptir.

Ambarlı Antrepo Hizmetleri

ambarlı atrepo

Ambarlı Gümrük Müdürlüğü İstanbul’un en önemli dış ticaret merkezlerinden birisidir. Dolayısıyla bu bölgeye yakın şekilde konumlanmış Ambarlı antrepo hizmetleri oldukça hareketli bir işleyişe sahiptir. Kare Kara Logistics firması olarak İstanbul’un farklı semtlerinde konumlandırmış olduğumuz lojistik depoları ve antrepolarda birlikte Ambarlı antrepomuz gerekli kural ve sistemler dahilinde hizmet veriyor. 

Burada gümrük mevzuatına tabi olan her tür ürün ve eşya gümrük gözetimi altında muhafaza ediliyor. ve ilgili gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edilebilmek üzere korunuyor.

Antrepo Çeşitleri Nelerdir?

Firmalar yurt dışına ürün gönderirken veya yurtdışından ürün aldıklarında belirli bazı gümrük prosedürlerine tabi kalıyor. Her bir gümrük uygulamasında ithal veya ihraç edilen tüm ürünlerin net olmayan bir süre dahilinde bekletilmesi gerekiyor. Bu bekleme sürecinde ürünlerin güvenli bir şekilde korunabilmesi ve saklanabilmesi için belirli şekil ve şartlarda oluşturulmuş antrepolar hizmet veriyor. Ve bu hizmetler sağlanırken 5 farklı türde çeşidi bulunuyor.

Bu türlerin detayları ve açıklamaları aşağıdaki gibidir.

 A Tipi

Genel antrepo çeşididir. Bu hizmet kapsamında stok kayıtları ve dolayısıyla içeride bulunan ürünlerin sorumluluğu işletmeciye aittir. Depoya yerleştirilen mallarda bir eksiklik oluşması durumunda bu eksik olan ürünlerin gümrük vergileri işletmeci tarafından ödenmektedir.

B Tipi

Bu hizmet kapsamında malların korunmasının sorumluluğu antrepo işletmecisine değil malların sahibidir. Bu uygulamada işletmeci sadece deponun kiralanmasından sorumludur.

Bunun dışında depoya yerleştirilen her malın miktarı mal sahibinin sorumluluğunda olacaktır. Dolayısıyla bir stok kaydı tutulmaktadır. 

C Tipi

Özel antrepo olarak bilinmektedir. Bu uygulamada bulunan malların sahibi ile depo işletmecisi aynı firmadır. Dolayısıyla her alandaki tüm sorumluluk bu firmaya ait olacaktır.

D Tipi

Bir diğer özel antrepo çeşidi olarak yine malların sahibi ve depo işletmecisinin aynı kişi olmasını kapsamaktadır. Ancak bu uygulama aşamasında malların yerleştirildiği tarihten itibaren ödenmesi gereken vergiler hesaplanarak tahsil edilmektedir.

E Tipi

Mal sahibi ve işletmeci aynı firmadır. Bu uygulamada hak sahibinin depolama alanı antrepo olarak kabul edilmektedir. Mallara firmanın kurallarının uygulandığı durumları kapsamaktadır. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi a,b,c,d,e tipleri farklı özelliklere sahip ancak aynı amaca hizmet eden özel depo alanlarıdır.

Depo ve Antrepo Arasındaki Fark Nedir?

Bu ikisi genellikle karıştırılan ve merak edilen bir sorudur, sizler için kısa ve net bir şekilde özetle açıklayacak olursa; Depo genellikle ürünlerin depolanması, korunması ve saklanması için kullanılan bir depolama alanıyken, antrepo gümrük mevzuatına tabi olan ürünlerin muhafaza edildiği ve gümrük işlemlerinin yapıldığı bir depolama alanıdır.

Kare Kara Antrepo ve Depolama

Antrepomuz Ambarlı Gümrük Müdürlüğüne bağlı en büyük 2. Antrepo olup 14.050 m² si kapalı 2.000 m² si açık olmak üzere toplamda 13.500m² alana sahiptir.

Kare Kara Logistics olarak, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, müşterilerimizin ürünlerini güvenle depolayabileceği, en son teknolojik ve çevresel standartlara uygun depolama alanları sunuyoruz. Depolarımız, yüksek standartlarımızı karşılamak için özenle tasarlanmış ve depreme dayanıklı bir imar planına uygun olarak inşa edilmiştir.

Depolama alanlarımızın bakımı da bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle, depolarımızda düzenli olarak böcek, haşere ve kemirgenlerde karşı kontrol tedbirleri maksimum düzeyde alınmaktadır. Böylece, müşterilerimizin depolama süreci boyunca ürünleri tamamen güvenli bir ortamda korunmaktadır.

Güvenliğinizi en üst düzeyde tutmak için, depolarımız 7/24 güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Ayrıca, depolarımızın kalite sistemleri doğrultusunda yönetildiğinden emin oluyoruz. Depolama hizmetlerimiz, faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli donanıma sahip ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bizimle çalışarak, müşterilerimiz depolama sürecinde endişelenmeden işlerine odaklanabilirler. Kare Kara Logistics olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, yüksek kaliteli depolama hizmetleri sunmaktan gurur duyuyoruz.