Kare Kara Lojistik- Logo

Konteyner Taşımacılık Hizmeti

Rekabetçi Fiyatlar

Konteyner Taşımacılık Hizmeti

Size Özel Çözümler

Ambarlı Limanı

Bilgi için

Detaylı bilgi için bize ulaşın

Telefon

0(212) 876 03 58

Email

info@karekara.com

Konteyner Taşımacılık Hizmeti- Kare Kara Lojistik
Konteyner Taşımacılık Hizmeti

Uluslararası ticaretin hız kesmeden devam etmesi için lojistik faaliyetlerin kesintisiz olarak yürütülmesi gerekmektedir. Sürecin daha güvenli ve hızlı bir şekilde ilerlemesi amacıyla artan talepler ve ihtiyaçlar gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Denizyolu taşımacılığı başta olmak üzere demiryolu ve karayolu taşımacılığı da lojistik alanında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle konteyner taşımacılığı, talep ve beklentilere cevap vermek adına sürekli gelişim göstermektedir.

Konteynerler, çeşitli türlerde olup taşınacak yük türüne göre seçenekler sunmaktadır. Taşınacak yükün niteliğine ve hacmine göre özelleştirilebilmektedir. Konteyner taşımacılığı; karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu gibi çeşitli taşıma modlarıyla birlikte tercih edilebilmektedir. Çoğunlukla denizyolu taşımacılığı ile yoğun olarak kullanılan bu nakliye yöntemi, aynı konteyner içinde farklı ürün gruplarının taşınmasına da olanak tanımaktadır.

Kare Kara Lojistik, konteyner taşımacılık hizmetlerini deniz ticaretinin en yoğun olduğu Ambarlı Limanı’nda sağlamaktadır. İstanbul’un sınırlarını aşarak tüm Türkiye’ye yayılan kapsamlı dağıtım ağı ve Avrupa geneline uzanan taşıma hizmetiyle müşterilerinin taleplerine en üst düzeyde çözümler üretmektedir. Firma, müşterilerinin ihtiyaçlarına hitap eden çözümlerini planlamak için öncelikle detaylı bir analiz yapmakta ve bütçe teklifiyle birlikte tüm süreci net bir şekilde belirlemektedir. Kare Kara Lojistik, her aşamada bilgi akışı sağlayan 7/24 müşteri destek hizmeti sayesinde işlerinizi kolaylaştırır. Müşterilerin memnuniyeti ve sorunsuz bir konteyner taşımacılık hizmeti için gerekli olan tüm altyapı firma tarafından sağlanmaktadır.

Konteyner taşımacılık hizmeti, uluslararası ya da ulusal ürünlerin taşınmasında kullanılan özel kaplar olarak tanımlanır. Lojistik faaliyetler kapsamında denizyolu, karayolu ve demiryolu taşımacılığı gibi farklı sektörlerde sıkça kullanılır.

Konteyner Taşımacılık Hizmeti Nedir?

Uluslararası ticaretin evrimiyle birlikte lojistik süreçlerin kesintisiz, sağlam ve güvenilir bir şekilde yürütülmesi gerekliliği her geçen gün daha da artmaktadır. Geçmiş yıllara kıyasla uluslararası ticaretle uğraşan işletmelerin sayısı ile profesyonel lojistik hizmetleri sunan firmaların da sayısında belirgin bir artış gözlenmektedir. Bu durum, taşınan yük miktarının artmasına ve çeşitlenmesine yol açarak lojistik sektörünün etkinliğini artırmaktadır. Lojistik hizmetlerin yanı sıra bu hizmetlerin sunulmasında kullanılan ekipman ve araçlar da son derece önemlidir. Özellikle “kapıdan kapıya” taşımacılığın öneminin artmasıyla birlikte herhangi bir yükün kaynaktan hedefe pratik, hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaştırılması gerekmektedir.

Konteyner taşımacılık hizmeti; elleçleme aşamasında zaman-maliyet açısından tasarruf sağlayan, farklı ürün gruplarının taşınmasını mümkün kılan ve pek çok kez tekrar kullanılabilen konteynerlerin kullanımıyla yaygınlaşmıştır.  Konteynerler, uluslararası denizyolu taşımacılığının yüzde 85’inde tercih edilmekte olup uluslararası standartlara uygun olarak yapılmış büyük sandıklar olarak tanımlanan çeşitli eşyaları taşıyan modüler bir yapıya sahiptirler. Bu yapı; üretildikleri malzemeye, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre çeşitli kategorilere ayrılmaktadır.

Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Konteyner çeşitleri, Uluslararası Organizasyon Standartları (ISO) adı verilen denizcilik kuruluşunun belirlediği kalıplara göre farklı hizmetler için seçilmektedir. Kullanılan konteyner çeşitleri ise şöyledir:

  • Genel Amaçlı Konteynerler

Denizyolu taşımacılığında yaygın bir şekilde kullanılan bu konteyner türü özel bir taşıma şekline ihtiyaç duymaz ve standart çelik malzemeden üretilmiştir. Tüm yüzeyleri kapalı olan bu konteynerlerin ön ve arka kısımlarında kapılar bulunur. Bu kapılardan geçebilen ve özel bir taşıma koşuluna ihtiyaç duymayan tüm ürünlerin naklinde kullanılırlar. Hacimlerine göre 20 fit ve 40 fit olarak sınıflandırılırlar.

  • Soğutuculu Konteynerler

Soğutuculu konteynerler; özel bir soğutma ünitesi içeren ve istenilen sıcaklıkta tutulabilen, taze sebze-meyve, medikal ürünler, ilaçlar, dondurulmuş gıdalar, çikolatalı ürünler gibi hassas yüklerin taşınmasında kullanılan konteynerlerdir. 20 ft ve 40 ft hacimlerinde olup bozulma riski olan ürünlerin güvenli ve kontrollü bir şekilde taşınmasına katkıda bulunurlar.

  • Üstü Açık Konteynerler

Büyük hacimli yüklerin taşınmasında kullanılırlar. Üst duvarı ile ön kapısı tamamen açılabilir özelliktedir.

  • Açık Konteynerler

Açık konteynerler ise yan duvarları ve tavanı olmayan, iş makineleri, üretim makineleri, jeneratör gibi hacimli yüklerin taşınmasında tercih edilen konteynerlerdir.

  • Platform Konteynerler

Minibüs, tekne, yat gibi büyük ve ağır yüklerin taşınmasında kullanılır. Yan duvarı ya da tavanı olmayan bu konteynerler sadece güçlü bir platformdan oluşur.

  • Tank Konteynerler

Tank konteynerler ise kimya ya da gıda gibi endüstrilerde sıvı yüklerin taşınmasında kullanılır. Çelik konstrüksiyon içine yerleştirilmiş bir tanktan meydana gelir.

  • Dökme Konteynerler

Tarım ürünlerinin taşınmasında kullanılırlar. Üst kısmında özel bir yükleme kapağı bulunur. Buğday, arpa, bakliyat gibi ürünlerin kolay bir şekilde yüklenebilmesini sağlar. İhtiyaç halinde kapakları açılarak tahliye işlemi yapılabilir.

Konteyner taşımacılık hizmeti büyük ve çeşitli yüklerin tek seferde taşınmasını sağlayarak zaman ve maliyet açısından pek çok avantajı beraberinde getirir. Akılcı bir yükleme planı ile konteynerin hacmi değerlendirilir. Güvenli taşıma imkânı sunan konteyner taşımacılık hizmeti, dünyanın her noktasına kolay erişim sağlayarak denizaşırı ticareti destekler.

Konteyner Taşımacılık Türleri

Uluslararası ticaretin kilit noktası olan lojistik hizmetler arasında konteyner taşımacılık hizmeti öne çıkmaktadır. Bu alanda iki temel seçenek bulunmaktadır. Bunlar komple konteyner taşımacılığı (FCL) ve parsiyel konteyner taşımacılığıdır (LCL). Eğer göndermek istediğiniz yük 20 ya da 40 fitlik bir konteyneri tek başına dolduracak kadar hacme sahipse o zaman tercih edeceğiniz seçenek komple konteyner taşımacılığı olacaktır.

Yük miktarı tek bir konteyneri dolduracak kadar değilse yani gönderiniz paylaşılmak zorunda ise bu durumda parsiyel konteyner taşımacılığı tercih etmeniz gerekecektir. Parsiyel taşımacılıkta bir konteyner birden fazla alıcı arasında paylaşılır. Bu şekilde taşımacılık maliyetleri düşürülür. Küçük yüklerin de uluslararası ticarette rekabetçi bir şekilde taşınması sağlanır.

Karayolu Konteyner Taşımacılığı

Karayolu konteyner taşımacılığı hizmeti, kısa mesafelerde en hızlı ve en esnek nakliye yöntemidir. Kısa ve orta mesafeli taşımalarda ideal bir seçenektir. Kapıdan kapıya nakliye hizmeti sağlamaktadır. Karayolu konteyner taşımacılığı, belirli bir bölgedeki dağıtım ihtiyaçlarını karşılamak için de uygundur.

Denizyolu Konteyner Taşımacılığı

Uzun mesafelere dayanıklı ürünlerin nakli söz konusu olduğunda denizyolu konteyner taşımacılık hizmeti en uygun seçenek olarak önerilir. Diğer alternatiflere göre daha ekonomiktir. Ancak nakliye süresi, mesafenin yanı sıra mevcut hizmetlerin değişkenliğine bağlı olarak günlerden aylara kadar uzayabilme eğilimi gösterir.

Karayolu ve havayolu konteyner taşımacılığına kıyasla denizyolu taşımacılığı büyük miktarlarda malzemenin taşınmasını mümkün kılar. Gemi konteyner taşımacılığı, uzun mesafeler ve geniş uluslararası yüklerin taşınması için en uygun seçenek olarak kabul edilir. Bozulmayan tahıllar, çeşitli ekipman ve makineler, kömür, demir, çelik, kum gibi malzemelerin yanı sıra bazı hammaddelerin taşınmasında gemi konteyner taşımacılığı sıklıkla tercih edilir.

Havayolu Konteyner Taşımacılığı

Havayolu taşımacılığının en belirgin avantajı üstün hızıdır. Uzak mesafelere kısa sürede ulaşabilme kabiliyeti, özellikle acil nakliye ihtiyaçlarını karşılamak için havayolu konteyner taşımacılığını ön plana çıkarır. Bu yöntem diğer seçeneklere nazaran daha yüksek maliyetlidir. Bozulabilir ya da yüksek ekonomik değere sahip eşyaların, güvenli ve hızlı bir şekilde taşınmasında havayolu konteyner taşımacılık hizmeti önceliklidir.

Kare Kara Lojistik ile Konteyner Taşımacılığı

Konteyner taşımacılığı, küresel ticareti oluşturan önemli bir lojistik alanıdır. Bu alanda hizmet sunan firmaların, güvenilirlik, hızlı ve etkili operasyonlar ile geniş bir ağa sahip olması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Kare Kara Lojistik, sektörün önde gelen çözüm ortaklarından biri olarak hizmet vermektedir. Konteyner taşımacılık hizmeti için en önemli detaylardan biri işin yapıldığı lokasyondur. Kare Kara Lojistik, ağırlıklı olarak Ambarlı Limanı’nda faaliyet göstermektedir. Ayrıca İstanbul Avrupa Yakası’nda 6 ayrı tesiste toplamda 60.000 m2’lik modern ve güvenli depolama alanıyla müşterilerine destek olmaktadır.

Firma; sadece İstanbul’a değil, tüm Türkiye’ye yayılan dağıtım ağı ve Avrupa geneline uzanan taşıma hizmeti ile müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretmektedir. Operasyon merkezlerinde hem işletmeler arası hem de işletmeler ile tüketici arası süreçleri başarılı bir şekilde yönetilmektedir. Siz de işinizin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak ve konteyner taşımacılık hizmeti için güvenilir bir lojistik ortağıyla çalışmak istiyorsanız Kare Kara Lojistik her zaman yanınızdadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Konteyner taşımacılığının sağladığı yararlar nelerdir?

Konteyner taşımacılık hizmeti dayanıklı ve uzun ömürlü yapısıyla tercih edilmektedir. Bu özellikleri sayesinde tekrar tekrar açılmadan, tek seferde taşınabilme kolaylığı vadeder. Ayrıca sürekli bir kullanım için de uygundur.

Bir konteyner kaç ton yük alır?

Standart 40 konteyner, taşıma kapasitesi olarak 28.750 kilogramlık yükü alabilir. 40 HC konteyner ise yük taşıma yeteneği bakımından 28.560 kilograma kadar yükü barındırabilir. Öte yandan 40 HC soğutuculu konteyner, taşıma kapasitesini 29.300 kilograma kadar artırır.

Konteyner nakliyesi ne kadar?

Konteyner nakliyesi; taşınacak yükün türüne, miktarına, mesafeye ve şirketi politikalarına göre değişen bir fiyatlandırma sistemine tabidir. Uluslararası taşımacılıkta kullanılan konteynerlerin fiyatı; konteynerin boyutu, yükün cinsi ve güzergâh gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir.