Lojistik Depo

Rekabetçi Fiyatlar

İstanbul Lojistik Depo

Size Özel Çözümler

Güvenli Depolama

Bilgi için

Detaylı bilgi için bize ulaşın

Telefon

0(212) 876 03 58

Email

info@karekara.com

2.Antrepomuz Faaliyete Başladı- Kare Kara Lojistik
Lojistik depo - Karekara Serbest Depo

Lojistik depo, lojistik kavramı içerisinde farklı birçok aşamayı barındıran operasyonel bir süreçtir. Bu süreç tedarik zincirinin bir aşaması olarak değerlendirilmektedir. Her tür mamul veya ürünün üretim noktasından başlayarak tüketim noktasına kadar aktarılmasını içermektedir. Bu aktarma sürecinde akış depolama, planlama, uygulama ve kontrol süreçleri lojistik hizmeti adı altında işlenmektedir. 

İş dünyasının uluslararası rekabetin öncülük ettiği bir arenaya dönüşmesiyle birlikte lojistiğin hizmet kalitesi ve önemi de gittikçe artmaktadır. 

Tüm kaynakların uyumlu bir şekilde hareket ettirilmesi ancak düzenli işleyen bir lojistik hizmetiyle mümkündür. Lojistik nakliye, gümrük, sigorta, depolama, sipariş izleme, envanter yönetimi, yedek parça desteği, dağıtım, iade ve rota planlaması gibi birçok faaliyeti içerisinde barındırmaktadır. Ve lojistik depo veya depolama sürecin en önemli bölümünü oluşturmaktadır.  

Lojistik Depo – Depolama Nedir? 

Lojistik depolama belirli bir noktadan gelen mamul ve ürünlerin teslim alınarak bir süre korunmak ve muhafaza edilmek adına depolanması sürecine verilen isimdir. Bu tür bir hizmet için farklı özelliklere sahip depo çeşitleri kullanılmaktadır. Kare Kara Logistics firması olarak taşınmakta olan yüklerin depolanması konusunda dünya standartlarına uygun bir hizmet sağlıyoruz. 

Lojistik sektöründe yeni gelişmekte bir hizmet olan depolama faaliyetleri için farklı depo çeşitleri kullanılmaktadır. Bu çeşitlendirmeler yapılırken bazı kıstaslara göre sınıflandırmalar gerçekleştirilmektedir. Bu sınıflandırmalar hava koşullarından korunma derecesi ve otomasyon düzenine göre sınıflandırma olarak 2 ayrı grupta ele alınmaktadır. Lojistik hizmeti kullanan firmalar yine lojistik firmalarına ait bu depolarda kendi ürün gruplarını en uygun olan depo alanlarını tercih ederek ürünlerinin güvenli bir şekilde burada depolanmasını sağlamaktadır.

Lojistik depolama hizmet kapsamında tercih edilen depo çeşitleri ile birlikte gümrüklü ve gümrüksüz depolama çözümleri sunulmaktadır. Yaygın bir şekilde tercih edilen serbest depolama aynı zamanda gümrüksüz depolama olarak nitelendirilmektedir. 

Serbest Depolama

Adından da anlaşılacağı üzere serbest depolama ile muhafaza edilen ürünlerin herhangi bir gümrük işlemi süreci bulunmamaktadır. Serbest depolama yöntemiyle muhafaza edilen ürünlerin önceden gümrük işlemleri tamamlanmıştır.     

Serbest depolamada ülkemizde gümrük bölgesine gelen ve serbest dolaşımda olmayan her tür ürün ve mamulün gümrüğe sunulup gümrük onayı alınana kadar depolanması sağlanmaktadır. Bu yöntem bir nevi geçici depolama olarak da bilinmektedir. Çünkü her tür ürün ve yükün gümrük işlemleri tamamlanana kadar bir bekleme süresi bulunacak ve bu bekleme süresinde korunaklı, uygun ve güvenli bir ortamda saklanması gerekecektir. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla lojistik firmaları tarafından serbest depolama hizmeti verilmektedir. 

Kare Kara Logistics firması olarak İstanbul’un gümrük noktalarına yakın bölgelerde kurmuş olduğumuz serbest depolarımızla kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlıyoruz. Farklı depo çeşitlerine sahip geniş alanlarımızda her tür ürün ve mamulün gümrük işlemleri tamamlanana kadar en güvenli şekilde muhafaza edilmesi için hizmet veriyoruz.  

Profesyonel depo elemanı, ekip çalışmasına, planlama ve organizasyona sahip kare kara, gelen ürünlerin ve mal kabul işlemlerinin kusursuz olması için sorunsuz hizmet vermektedir ve bu konuda kendini kanıtlamıştır.

Kare Kara Logistics bünyesinde bulunan serbest depolarımız her tür ürünün saklanması ve muhafaza edilebilmesi için özel olarak tasarlanmış ve dizayn edilmiştir. Gümrük onay bekleme sürecinde olan tüm müşterilerimize katma değer sağlayabilmek adına gerekli tüm detaylar tarafımızca düşünülmüştür. Sürecin en hızlı şekilde gelişebilmesi için ihtiyaç duyulan tüm araç ve ekipmanlar uzman ekipler tarafından kullanılmakta ve yönetilmektedir. Böylelikle müşteri gereksinimlerini karşılayacak nitelikte ve en düşük maliyetlerde depolama hizmeti verilmektedir.  

İstanbul Lojistik Depo

Lojistik Depo

Kare Kara Logistics firmamız İstanbul’un farklı adreslerinde oluşturmuş olduğu İstanbul lojistik depo alanları ile sektörün gelişmesine katkı sağlıyor. Farklı ürünlerin, farklı depolama sürelerinde gerektiği şekilde muhafaza edilebilmesi için donanımlı depolarımız ve alanında uzman ekiplerimiz hizmet veriyor.

Kare Kara Logistics firmamızın lojistik depolarında esas alınan bazı faaliyetler bulunuyor. Depolarımızda muhafaza ettiğimiz her tür ürün için;

 • Kontrol,
 • Teslim alma,
 • Yerleştirme,
 • Sayım,
 • Toplama,
 • Kontrol,
 • Gönderme,

faaliyetleri birbirini takip eden bir çark içerisinde eksiksiz ve hatasız bir şekilde yönetiliyor. Müşterilerimizin tüm taleplerine katma değer üreten bir merkez olarak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Her bir hizmette sevkiyat sürelerinin kısaltılması ve müşteri sipariş sürelerinin azaltılması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Profesyonel bir bakış açısıyla oluşturduğumuz bu sistemde çalışma içerisinde bütün faaliyet sürecinde stratejik bir rol oynayan ara nokta olarak biliniyor ve tercih ediliyoruz. 

Kare Kara Logistics firması olarak çözüm ortağı olduğumuz sektörlere bakıldığında tüketiciler, üreticiler, perakendeciler ve dağıtımcılar için uygun alanlarımızla işbirliği sağlıyoruz. Bununla birlikte uluslararası ticarette ithalat, ihracat ve gümrük süreçlerinde her tür ürünün muhafaza edilebildiği depo çeşitlerimiz ile ihtiyaçları profesyonel bir düzeyde karşılıyoruz. 

Kare Kara Logistics depolarımızda tüm ürünlerin stoklanmasını, muhafaza edilmesini, korunmasını ve taşınmaya hazır hale getirilmesini sağlıyoruz. Bu hizmeti verirken öncelikli olarak İstanbul’un farklı noktalarında konumlandırılmış olduğumuz lojistik depolarımızın en uygun koşullara sahip olmasına önem veriyoruz. Depo koşullarımızı sürekli iyileştirerek ve geliştirerek değişen müşteri taleplerini karşılamayı hedefliyoruz.

İstanbul lojistik depo hizmeti denildiğinde Seri bir şekilde işleyen depolama faaliyetleriyle birlikte müşterilerimiz özel proje odaklı çalışmalar geliştiriyoruz. Lojistik ve depolama kavramları kendi içerisinde farklı birçok sürece ayrıldığı için ve her bir müşterinin bu alanda farklı ihtiyaçları ve gereksinimleri bulunduğu için, bu ihtiyaç ve gereksinimler doğrultusunda müşteriye katma değer sağlayabilmek adına ona özel bir proje oluşturarak bu proje doğrultusunda lojistik depolama desteği sağlıyoruz.

Lojistik Depolama Faaliyetleri

Kare Kara Logistics firmamız lojistik depolama konusunda profesyonel bir yönetim süreciyle her aşamanın eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Bunun için ön görüşme sağladığımız müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kamyon, konteyner ve römork gibi taşıma araçlarının depoya geliş zamanını planlıyoruz. Planlanan zaman diliminde depoya gelen araçların boşaltılmasını ve ürünlerin depoya giriş yaparak raflara yerleştirilmesini gerçekleştiriyoruz. Müşterinin talebi doğrultusunda belirli bir bekleme süresinin ardından yine müşterinin taleplerine uygun bir biçimde ürünlerin hazırlanması, depodan çıkışı, araca yüklenmesi ve sevkiyatının gerçekleştirilmesi ile süreci tamamlıyoruz.

Depolama Faaliyetlerinde Sunulan Hizmetler

Depolarımızda sunulan hizmetlerden bir kaçı aşağıda sıralanmıştır, daha detaylı bilgi ve randevu için bizleri arayabilirsiniz.

 • Paketleme
 • Paletleme
 • Streçleme
 • Stok Takibi
 • Envanter Yönetimi
 • Etiketleme

Depolarımız Hakkında Genel Bilgiler

Kare Kara Lojistik Depolama alanında kuruluşumuzdan itibaren 18 yıllık deneyime sahibiz.

İstanbul Kıraç, Hadımköy ve Esenyurt’ta ( 2 ayrı depo) bulunan toplamda 34.000 m²’ alana sahip 4 depomuz ile hizmet veriyoruz.

Tekstil, Plastik hammadde, Gıda başta olmak üzere her çeşit emtiayı depolama alanlarımızda güvenle depoluyoruz.

Envanter ve stok yönetimi, etiketleme ve streçleme gibi size zaman kazandıran ekseri ihtiyaçlarınızıda sağlayabiliyoruz.

Serbest Depolar 10 rampa ve depo yüksekliği 8 metreden oluşmaktadır

Serbest Depolarımızda 1 adet Meyer marka ataçmanlı, 6 adet elektrikli Jungheinrich marka toplam 7 adet forklift çalışmaktadır.

Depolarımız 24 Saat harekete duyarlı kamera sistemleri ile takip edilmekte olup, yangın spring sistemlerine sahiptir.

Depolarımızda bulunan ve müşterilerimize ait tüm emtialar HDI Sigorta tarafından gerçek değerleri ile sigortalanmıştır.